top of page
HlavabzpzOrezMV_edited.jpg

Kamínky plné příběhů

Ke každému videu byl omalován jeden kamínek, který kromě toho, že odkazuje obrazem na konkrétní téma, které videa zpracovávají, nese také svůj vlastní příběh. Každý kdo kamínek nalezne se tedy také může dozvědět jakou pouť dějinami podnikl, než byl nalezen, umyt, omalován a umístěn do nového prostoru.

Putovní malované kamínky

Ve městě nebo u cest a i jinde je možné se tu a tam setkat s omalovaným kamínkem. Na lícové straně je obrázek na rubové pak směrovací číslo výtvarníka a odkaz na facebookovou skupinu, kde lze fotografii nalezeného kamínku vystavit. Putovní kamínky si může nálezce ponechat anebo ještě lépe poslat dál. To znamená položit na jiné vhodné místo (např. se neumisťuje na hřbitovech, kulturní památkách, apod.). Kamínky by měly být dobře viditelné, dosažitelné a nesmí ohrožovat bezpečnost. Kamínky tak mohou putovat po různých místech. 

Kamínky v Ostravském muzeu

 Do malování kamínků se zapojilo i Ostravské muzeum, a to právě ve spojení se Střípky z ostravské archeologie. Každé video vypráví část příběhu lidí či míst a stejně tak i nejeden kámen okolo nás nese v sobě kus historie naší země. Ke každému videu byl tedy omalován jeden kamínek. Vybrán byl především takový, který se vztahuje k místu, o němž video vypráví. Pokud nějaký takový kamínek naleznete můžete si jej ponechat, získat benefit (viz níže), anebo ještě lépe poslat jej dál. Každopádně se na našich stránkách můžete dozvědět jeho příběh, Stačí kliknout na obrázek nalezeného kamínku.

Co když najdu kamínek Ostravského muzea?

Můžete jej vyfotit a umístit na naší facebookovou skupinu Kamínky muzeum.

  • Facebook

Můžete jej přinést a odevzdat na pokladnu Ostravského muzea. Získáte vstupenku zdarma.

Můžete se zapojit do luštění 11. obrázku, který lze složit ze všech desíti kamínků.

Můžete si pustit video, které se ke kamínku váže.

  • YouTube
Benefity
1.

Kdo přinese a odevzdá muzejní kamínek omalovaný dle Střípků z ostravské archeologie na pokladnu Ostravského muzea má vstupenku na výstavu či do expozice zdarma.

Tento benefit je zatím časově neomezený. O jeho ukončení by Ostravské muzeum informovalo v předstihu na svých www stránkách, anebo sítích, včetně facebookové skupiny Kamínky muzeum.

SOA3Landek orez.png
2.

Každý z deseti kamínků je zároveň jedním dílkem skládačky. Po správném postavení na sebe do věže vytvoří kamínky jedenáctý obraz s nápisem. Prvních deset lidí, kteří obraz odhalí a napíšou do muzea na email, si můžou vybrat jednu z publikací s archeologickou tématikou.

Jak je možné rozluštit 11. obraz, když putovní kamínky cestují po různých místech?

Podobně jako při vyhodnocování archeologických výzkumů je nutná součinnost mezi různými profesemi, tak i zde bude zřejmě nutné 11. obraz složit ve spolupráci s jinými nálezci.

Galerie kamínků

Ostrava Kamínky plné příběhů Hulvácký poklad
Ostrava Kamínky plné příběhů Mariana

Pokud Vás zajímá příběh kamínků, stačí kliknout na obrázek.

Ostrava Kamínky plné příběhů Zvířata středověk
Ostrava Kamínky plné příběhů Příběh jedněch kamen
Ostrava Kamínky plné příběhů Zkáza
Ostrava Kamínky plné příběhů Hromadný hrob
Ostrava Kamínky plné příběhů Hry a zábava
Ostrava Kamínky plné příběhů hrad Slezská
Ostrava Kamínky plné příběhů Landek hrad hradisko
Ostrava Kamínky plné příběhů Mundloch Muglinov
bottom of page