top of page
VyrezJusticie kopie.jpg

Aprílová videa

V rámci projektu vznikla i kratší videa, která čerpají z formátu Střípků z ostravské archeologie. Ovšem s tím rozdílem, že závěry a zjištění jsou ve snímcích vymyšlené.  Hlavním cílem videí je pobavit, ale zároveň je možné si na základě nich uvědomit, jak snadné může být představit smyšlenou událost na základě skutečných nálezů.

miniaturaTulen.jpg

Tajemný ostravský cech

Video přibližuje jeden z významných archeologických a historických objevů posledních desetiletí. Seznamte se s tajemným ostravským cechem a záhadou lahodného masa ze stolu olomouckého biskupa Marka Khuena.

Po stopách podvodu

Video přibližuje neznámou událost z dějin Ostravy. Událost, která vrhá neblahé světlo na tehdejšího purkmistra Föghlina a celou městskou radu.

Pokud jste video shlédli až do konce (za titulky) a zajímá Vás, co je zcela smyšlené a jak byly některé skutečnosti doopravdy, zkuste si projít test na stránkách Ostravského muzea.

TEST

Podvod archeologie Ostrava mince

Záhadné ostravské kameny

Video poodhaluje šokující tajemství, spící pod současným historickým jádrem Ostravy. Díky archeologickým výzkumům bylo možné odhalit nečekané souvislosti mezi jedním starobylým písemným záznamem a nalezenými obřími kameny z 13. století.

Pokud Vás zajímá, jak některé skutečnosti doopravdy proběhly, zkuste si vyplnit test pod odkazem níže.

TEST

bottom of page